1980 yılında eski jokey ve antrenör İbrahim Kurt’un girişimleri ile İkili Ticaret adı altında kurulan şirket, 1990 yılında Kurt Ticaret, 1997 yılında ise İbrahim Kurt, Ayfer Kurt, Onur Kurt ve Didem Kurt Treadwell ortaklığında aile şirketi olarak son halini almıştır.

Binicilikte Resmi İlk İthalatı Başlatan Firma

Türkiye’de binicilik malzemeleri ile ilgili ilk satış noktası olan şirket, aynı zamanda bu konuda resmi ithalatı başlatarak bir ilke imza atmıştır. Binicilik sporunun ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Dört Kurtlar, Türkiye’de üretimini yaptığı yarış atı idman eyerleri ve “ D-Line” markası altında at tekstil ürünlerinin iç pazar dağıtım ve yurtdışına da ihracatını da gerçekleştirmektedir.

Markaları

Firmanın “Stübben” eyer, deri ve çelik aksesuarları ile “RoecklSport” binici eldivenlerinin, “Komutekir” binici pantolonları ve ceketlerinin Türkiye resmi distribütörüdür.

“Euro-star” binici at ve tekstil ürünleri, “Kep Italia” profesyonel binici togları, “Stassek” at ve deri bakım ürünleri, “Dimacci” bijuteri ve lifesytle ürünleri, “Waldhausen” katalog ürünleri olarak, gerek Türkiye’de üretimi yapılan, gerek Avrupa’da ve diğer ülkelerden ithal edilen ürünlerle Türkiye’nin zengin ürün kataloğuna sahip firmasıdır.

Kişiye Özel Üretim Dört Kurtlar’da

Bunun dışında at tekstilinde “kişiye özel” üretimleri ile binicilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Gerek Türkiye’de üretimi yapılan, gerekse Avrupa’da ve diğer ülkelerden ithal edilen ürünlerle Türkiye’nin zengin ürün kataloğuna sahip bir firmadır.

İçeriği Zengin Firma

Bir “ilk” olarak başladığı sektörde 34 yılını dolduran Dört Kurtlar, yarış atları, konkur, dresaj ve pony club malzemeleri bir çok çeşidi bünyesinde bulundurmaktadır.

At, binici ve malzeme üçgeninde, binici ve at memnuniyetine her zaman öncelik veren Dört Kurtlar, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlerini bu “ikili takım” ile buluşturmayı ilke edinmiştir.

Firmanın İstanbul Bakırköy ve Maslak’ta iki ayrı satış noktası bulunmaktadır.